Na našej farme nájdete:

Krásny, rozľahlý areál

Farma Zemanský dvor sa rozprestiera vo veľkom zelenom čistom areáli. Nájdete u nás nielen tradičné domáce zvieratká, ale aj lamu, vysokú zver, ovocné stromy, domácu bylinkovú a zeleninovú záhradu, rôzne kvety, bludisko a ihriská pre deti.

Pobyt na farme sa tak pre Vás a Vaše deti stáva nie len oddychom, ale aj cestou za poznaním. Vedomosti si môžete dopĺňať vďaka informačným tabuliam, ktoré sme umiestnili po areáli, alebo sa môžete pýtať našich animátorov.

Naše zvieratká

Prvé zvieratko, s ktorým sa stretnete pri vchode je naša lama Vili. Je to síce netradičné zvieratko na našej farme, no je to náš kamarát, ktorý nám prirástol k srdcu a deťom tiež. Vili je vždy zvedavý a nakúka na všetkých návštevníkov. V malých výbehoch s domčekmi žijú naše sliepočky, kačičky a zajačiky. Do niektorých výbehov môžete vojsť a zvieratká si pohladkať. Nájdete u nás aj ovečky, cez ich výbeh sa môžete prejsť, ponúknuť im krmivo, ktoré sa dá u nás zakúpiť a uloviť si s nimi peknú fotografiu. Na farme nájdete aj naše kozičky, ktoré by zjedli všetko, čo im príde do cesty. Najväčším lákadlom sú naše štyri nádherné poníky – Isabell, Šimi, Inman a Suzzie. Sú prekrásne sfarbené, priateľské k deťom a radi ich povozia. Najväšším zvieratkom na farme je naša kravička Luna. Vzadu nájdete ďalšie netradičné zvieratká – stádo s vysokou zverou – jeleňa, srnky a muflóny.

Bylinkovo-zeleniková záhrada

Našu záhradu sme vysadili tak, aby spĺňala viaceré kritéria. V jednej časti nájdete kúsok tradičnej kláštornej záhrady, v jednej časti sme vysadili bylinky na použitie v našej kuchyni a v tretej časti je vysadená zeleninka, ktorá tiež poslúži do našej kuchyne. Celý koncept záhrady je nie len praktický, ale aj edukatívny. Nielen deťom, ale aj dospelým radi ukážeme, čo pestujeme a aký to má význam

Prečo nás navštíviť?

Farmu sme budovali s cieľom ukázať Vašim deťom tradičné hospodárske zvieratá, dať im možnosť priblížiť sa k nim, pohladkať ich, podať im kúsok krmiva. Chceme Vám ukázať, ako sa pestujú niektoré druhy zeleniny, ovocia a byliniek. Dáme vám možnosť ochutnať produkty priamo z našej záhrady.

Naša vízia

Areál neustále budujeme. Postupne budeme pridávať ďalšie zábavné a vzdelávacie aktivity nie len pre deti, aby ste u nás mohli naozaj aktívne stráviť voľný čas. Sledujte nás na FB a INSTA Zemanský dvor Šúrovce, kde postupne pridávame všetky informácie. Tešíme sa, že tento krásny projekt obohatí náš región.